Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Wohnouti zakončili unplugged sezónu obdarováním fanoušků

Skupina Wohnout strávila poslední rok a půl „bez elektriky“. S akustickými vystoupeními objela téměř padesát divadel a kin po celé republice, a to se scénou, kterou diváky zvala k sobě domů do obývacího pokoje.
Přidat na Facebook
„V rámci šetření elektrické energie jsme se rozhodli vyrazit na unplugged tour a tím dopřát zasloužený odpočinek našim zesilovačům,“ komentuje zmíněné období se smíchem zpěvák Honza Homola. Kapela přibrala pátého člena, houslistu Vojtu Lavičku, a každý člen kapely se navíc naučil hrát na další hudební nástroj. V představení se tak bratři Homolové, Zemánek a Fenek ukázali jako hráči na tubu, pozoun, xylofon, banjo, ukulele ad.

Písně dostaly zcela nové aranže. V playlistu nechyběly hity, ale prostor dostaly i běžně nehrané starší skladby. Scénu ve stylu retro obýváku zdobila televize, lampičky, vysavač, rádia, pokoj měl dveře i okno. Sem tam se na pódiu mihli i další, jindy neviditelní, členové kapelní crew, kteří oživili scénky mezi písněmi. Všichni samozřejmě v kostýmech, což umocňovalo inkluzi divadla do hudebního představení.

Byla by škoda takový počin nezaznamenat, proto se Wohnouti spojili s televizí TV9P ČVUT v Praze a vznikl film, který dokumentuje nejen samotný koncert, ale i jeho přípravy.

Kapela ho velkolepě odpremiérovala minulý týden v pražském kině Lucerna. Vstupenky rozdávala fanouškům zdarma jako poděkování za celou akustickou sezónu. Nyní je celý film ke zhlédnutí i na YT kanále Wohnout a audio záznam – album s prostým názvem Unplugged - si mohou fanoušci poslechnout na Spotify a ostatních digitálních službách.

Skupina Wohnout se tímto počinem loučí s divadelními prkny a vrhá se opět na elektrickou sezónu plnou festivalů a klubů.

Tina
(Martina )
čtvrtek 16. 5. 2024 08:00
, Martina . 2024. Wohnouti zakončili unplugged sezónu obdarováním fanoušků. Vychytané.cz. [Online] 16. 5. 2024. [Citace: 15. 6. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14406. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Wohnouti-zakoncili-unplugged-sezonu-obdarovanim-fanousku
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 100.28.227.63
Serverový čas: sobota 15. června 2024 10:40