Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

ZA MĚSÍC ODSTARTUJEME 64. ROČNÍK ZFF

Jsme hrdí na označení „největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě“ a potvrdíme to i letos. Našim divákům nabídneme 293 snímků z 55 zemí světa, představíme hned čtyři nadějné Young Stars a na slavnostním zahájení promítneme ve světové premiéře dokument Velký finále PSO.
Přidat na Facebook
Šedesátý čtvrtý ročník filmového festivalu přinese jako každoročně festivalovým návštěvníkům ve Zlíně pestrý a zajímavý filmový program z různých koutů světa a celou řadu doprovodných aktivit pro všechny generace v kulisách baťovského Zlína. V rámci svého programu připomene i velká výročí filmových režisérů, kteří část své tvorby věnovali dětem.

"Vzpomínat budeme během festivalu na Oldřicha Lipského, Karla Kachyňu a Františka Vláčila, kteří by letos oslavili sto let od narození. Neopomeneme devadesáté narozeniny první dámy dětského filmu, režisérky Věry Plívové-Šimkové, které oslaví 29. května, a osmdesáté narozeniny dramaturga Jana Gogoly," upozornil prezident Zlín Film Festivalu Čestmír Vančura.

Zlín Film Festival je tradičně především o pestré filmové nabídce a možnostech vidět na velkém plátně filmy pro děti a mládež, které zpravidla nikde jinde, než ve festivalovém Zlíně diváci zhlédnout nemohou. V šesti soutěžních sekcích se představí 126 filmů, dalších 167 v sekcích mimosoutěžních. Do Zlína tak doputuje celkem 293 filmů z 55 zemí světa, řada z nich ve světových premiérách. Jsou mezi nimi zastoupeny i exotické krajiny, jako jsou Filipíny, Kolumbie, Ekvádor, Kypr nebo třeba Thajsko. Do Zlína je doprovodí i početné filmové delegace složené z režisérů, producentů a dalších tvůrců.

"Z pozice respektovaného mezinárodního festivalu se snažíme přivézt nejnovější produkci, a to byl letos trochu oříšek, protože především v Evropě se v oblasti kvalitního dětského filmu tolik nedařilo. O to více mě těší, že můžeme našim divákům nabídnout více filmů s nádechem exotiky – tedy něco, co se skutečně moc nevidí," vysvětlila umělecká ředitelka Markéta Pášmová a dodala:

V mimosoutěžním programu se mimo jiné zaměřujeme na web seriály pro teenagery a zařazením sekce Vzhůru na olympiádu budeme reflektovat i blížící se sportovní svátek.

Českou republiku bude v soutěžích letos zastupovat především dokumentární tvorba. V sekci celovečerních dokumentů pro mladé publikum se ve světové premiéře představí snímek Velký finále PSO režiséra Dominika Kalivody. V téže sekci bude uveden také dokument Dakar Sistaz režiséra Jana Těšitele. V soutěži krátkých animovaných filmů pro děti bude Česká republika zastoupena 8 tituly a světová premiéra čeká snímek Všechno, co jsme nestihli režisérky Marty Prokopové. Sedm českých studentských filmů bude uvedeno v soutěži Zlínský pes.

Festival i letos vytváří prostor pro mezinárodní networking filmových profesionálů během Zlín Industry Days. Jedná se o odborný program, který je jako jediný v ČR kontinuálně zaměřený na podporu tvorby pro děti a mládež. Pedagogům bude zase věnovaný tématy i osobnostmi nabitý konferenční blok Děti bez hranic.

Zlín Film Festival oficiálně odstartuje 30. května v 10.00 hodin českou premiérou norského filmu Lars je LOL. Dojemný, vtipný a nápaditý film režiséra Eirika Sæter Stordahla vypráví o důležitosti přátelství, o jinakosti a snaze zapadnout mezi vrstevníky. Během slavnostního večerního zahájení pro dospělé bude potom uvedena světová premiéra již zmíněného českého dokumentu Velký finále PSO mladého režiséra Dominika Kalivody.

"Kromě až trochu hollywoodského příběhu o nadšencích z maloměsta, kteří se vydávají na velká pódia, je snímek osobní výpovědí obyčejných mladých lidí o světě kolem nás," uvedl ke snímku samotný režisér.

Tématům pro mladé se ovšem bude věnovat i doprovodný program festivalu.

"V rámci teens zóny připravujeme opět nejen filmové projekce pro tuto generaci, ale také VR kino, besedy z cyklu Život je takovej a řadu koncertů. Prostor letos dostanou i samotní studenti, kteří budou bavit své vrstevníky v sobotu během Noci studentských kapel," řekla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

Stejně jako v předchozích letech bude součástí festivalu i další program a aktivity na řadě míst ve Zlíně, které poskytnou zábavu, poučení i příležitost pro smysluplné trávení společného volného času pro celou rodinu. Neodmyslitelnou součástí festivalu je unikátní aukce klapek, jejíž výtěžek poputuje prostřednictvím Nadačního fondu FILMTALENT Zlín na podporu mladých filmařů a začínajících tvůrců. Tradiční součástí bude i Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín a Festivalový rodinný běh. Obě akce se uskuteční v neděli 2. června 2024.

Tina
(Martina )
sobota 4. 5. 2024 08:00
, Martina . 2024. ZA MĚSÍC ODSTARTUJEME 64. ROČNÍK ZFF. Vychytané.cz. [Online] 4. 5. 2024. [Citace: 15. 6. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14398. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ZA-MĚSÍC-ODSTARTUJEME-64.-ROCNÍK-ZFF
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 100.28.227.63
Serverový čas: sobota 15. června 2024 09:40