Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Česká kapela TAK CO? vydala videoklip vytvořený pomocí AI

Skupina TAK CO? oznámila pondělní vydání vizuálního zpracování svého posledního singlu "V hotelu Belvedere". Co to dělá z tohoto klipu něco víc než obvyklé hudební video? Je to dílo umělé inteligence.
Přidat na Facebook
S pomocí pokročilé technologie umělé inteligence, konkrétně systému GEN2, Midjourney 5.2, byl klip vytvořený filmařem a režisérem Petrem Salabou. Tato inovativní kombinace hudebního umění a umělé inteligence představuje nový krok ve světě tvorby videoklipů.

Petr Salaba, známý svými experimenty s filmem a technologiemi, použil AI k vytvoření vizuálního doprovodu, který se podřizuje hudebnímu rytmu a atmosféře skladby "V hotelu Belvedere". Výsledkem je hypnotický zážitek, který diváka zasáhne na nový, nečekaný způsob.

Člen kapely David Hrbek k tomu říká: „Po klasicky animovaném videoklipu Chodí sem i doktor Foltýn a lyric videu k písni Podzim, kterou nám produkoval Honza Ponorka Ponocný, jsme chtěli vyzkoušet něco nového. A vzhledem k povaze skladby, která je o toužení a citové nenaplněnosti, jsme si v kapele říkali, že by bylo zajímavé, jak by se k tomuto tématu vztáhla umělá inteligence, o níž jako laici nevíme téměř nic. A tak jsme se dostali k Petrovi, který se tohoto úkolu ujal.“Autor klipu Petr Salaba dodává: „Zvolil jsem noirovou atmosféru deště, stínů a neonů, nejen protože se hodí k písni, ale i je to něco, co systémy na syntézu obrazu zvládají překvapivě dobře. Nástroj na simulaci obecných fyzikálních jevů v tomto případě umožňuje emoce. Je to i tím, že se tyto optické principy bezpečně opakují v trénovacích datech, ze kterých umělá inteligence vychází. Přestože je naše neon noirová atmosféra sensuální, samo o sobě by to byla digitální náhražka klasických motivů, které se v kinematografii objevují přes 80 let. Samotný text písně explicitně nezmiňuje nic o nových technologií, ale je tam silný motiv odloučení a niterné touze po kontaktu s druhým člověkem. A tak mě rychle napadl motiv virtuální reality. Ta může hořkosladce naplnit všechna přání, ale zároveň mrazivě ukazuje nějakou esenciální prázdnotu, kterou před nás staví. Baví mě i výsledná syntetická anachroničnost, od sexy šerosvitu ze 40. let, přes dekadentní osmdesátkové barvy až po pointu se současnými VR brýlemi. Technologicky jsem použil kombinaci nástrojů Stable Diffusion, Midjourney a Gen 2, které umí z textového zadání syntetizovat statický obraz a poté ho s velkou mírou náhody rozpohybovat. Nepoužil jsem žádnou konkrétní vizuální předlohu ani klasické animační postupy. Podobným způsobem vznikl i můj právě dokončený půlhodinový film Scalespace, který je o tom, jak se v různých časových škálách harmonicky propojuje genetika, kultura a technologie. Snímek měl koncem října premiéru na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava a pak bude k vidění na speciální distribuci v kinech i v dalších městech.“

Skupina TAK CO? se proslavila svým jedinečným hudebním stylem, a tento experiment s umělou inteligencí je dalším krokem ve směru kreativity a originality. "V hotelu Belvedere" již oslovil posluchače svým návykovým zvukem, a nyní s vizuálním doprovodem vytvořeným pomocí AI má píseň ještě hlubší rozměr.

Klip bude k dispozici na všech hlavních hudebních platformách a fanoušci si mohou užít unikátní spojení hudby a umělé inteligence. Skupina TAK CO? opět ukazuje, že umění nemá hranice a může nás stále překvapovat.

Web: www.takco.cz

Tato tisková zpráva byla vytvořena umělou inteligencí, vyjma hlavního titulku zprávy a citací. Autorům přišlo stylové vydat hudební videoklip vytvořen AI a zároveň k tomu nechat AI napsat tiskovou zprávu.
Tina
(Martina )
pátek 3. 11. 2023 08:00
, Martina . 2023. Česká kapela TAK CO? vydala videoklip vytvořený pomocí AI. Vychytané.cz. [Online] 3. 11. 2023. [Citace: 14. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14317. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ceska-kapela-TAK-CO?-vydala-videoklip-vytvoreny-pomoci-AI
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.92.91.54
Serverový čas: neděle 14. července 2024 22:38