Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Pocit viny

Očekávaná nahrávka vychází již 9. října na 2LP 180 g, CD i digitálně
Přidat na Facebook
Do vydání albové novinky ŠKWOR Sobě věrnej zbývá už jen pár týdnů! Pro všechny nedočkavé a netrpělivé kapela právě zveřejnila další ochutnávku v podobě už třetího klipu a singlu. Po titulní pecce a nátěru Příkaz zněl jasně se Škwoři v novince Pocit viny představují zase v trochu jiné poloze a atmosféra by se dala doslova krájet. Posuďte sami: https://youtu.be/m-mgTHE-01g Nového, v pořadí již jedenáctého řadového alba se pak dočkáme už za necelé tři týdny! Poprvé k mání, a to včetně podepsané limitované edice CD a číslovaného 180g 2LP rozděleného na tři hrající strany, bude na vyprodaném dvojáku v O2 universum, kde populární rockeři 6. a 7. října oslaví s fanoušky 25 let existence. Ve všech dobrých obchodech s muzikou a na digitálních servisech novinku najdete od 9. října.

„Výběrem skladby Pocit viny coby třetího singlu chceme ukázat fanouškům mimo jiné i rozmanitost nové desky. Nedávali jsme si hranice a nebáli se experimentovat s hudební produkcí. Je zde například instrumentální smyčcová pasáž, kterou jsme nahrávali se skvělým muzikantem a členem České filharmonie Markem Novákem. Větší prostor zde dostávají i scratche, které nám nahrával DJ Flux,“ říká k singlové novince kytarista Jan Chudan, který je autorem hudby a s frontmanem Petrem Hrdličkou se podělil i o text.

Rozmanitost je ale signifikantní nejen u albové novinky jako takové, ale i v případě všech dosud zveřejněných videoklipů. S Pocitem viny, bodujícím podobně jako předchozí dva klipy v hudebních trendech YouTube, Škwor vsadil na mladého a talentovaného videomakera Jáchyma Belchera, jenž se populární rockové formaci odvděčil za důvěru skvělou atmosférickou podívanou.

„Stěžejní pro nás byl zejména motiv vody a deště, který se na nové desce prolíná několika skladbami. Technické ztvárnění deště bylo poměrně náročné. Jelikož se točilo v parných letních měsících, nemohli jsme si dovolit čekat na skutečný déšť a museli jsme ho tedy vyrobit uměle ve studiu,“ komentuje kapela natáčení. K samotné spolupráci s mladým filmařem pak dodává: „Jáchym v minulosti točil klipy skoro výhradně pro hardcore scénu, což by mohlo v někom vzbudit pochybnosti, jak naše spojení bude fungovat. My jsme ale právě na tento průnik světů vsadili a již od prvních schůzek a společného plánování nám bylo jasné, že jsme udělali správně. Potvrzuje to i samotné video a reakce fanoušků na sociálních sítích.“

Když je řeč o fanoušcích, sluší se zmínit, že ti „škwoří“ patří mezi jedny z nejvěrnějších a nejspolehlivějších. Právě oddanost a nadšení v kombinaci se stále rostoucím počtem příznivců kapely stojí mimo jiné za výraznými úspěchy klipů ve zmíněných hudebních trendech YouTube nebo poslechovostí na Spotify, kde se Škwor může chlubit bezmála 350 tisíci posluhači měsíčně. Samostatnou kapitolou jsou hojně navštěvované koncerty, kde fanoušci v symbióze s kapelou dokáží vytvořit doslova elektrizující atmosféru, což bude jistě platit i v případě dlouho dopředu vyprodaných říjnových koncertů v O2 universum.

„Fanouškovská přízeň je pro nás velkým závazkem a odpovědností jak při hudební tvorbě, tak při plánování koncertů a dalších aktivit. Vážíme si každé prodané desky nebo vstupenky na koncert! Naše příznivce rozhodně vnímáme jako nejdůležitější součást toho, co děláme. Budu se opakovat, ale bez nich by to prostě nešlo. Snažíme se jim dát maximum. I proto jsme v rámci v srpnu spuštěného předprodeje nové desky podepsali několik stovek kusů cédéček a dvojelpíček, která vyjdou v limitované číslované sérii 999 ks, přičemž nahrávka je rozdělená na tři hrající strany. Zájem, jaký předobjednávky vyvolaly, nás obrovsky těší a motivuje! Tím to pro nás ale zdaleka nekončí! Aktuálně chystáme další, tentokrát koncertní překvapení. O tom ale zatím nechci příliš prozrazovat. Velmi brzy vše odtajníme. Rozhodně je na co se těšit…,“ říká frontman Petr Hrdlička.

Chcete-li o výše naznačených novinkách vědět jako jedni z prvních, doporučujeme bedlivě sledovat kapelní Facebook a Instagram, kde samozřejmě najdete řadu dalších aktualit a zajímavostí z dění okolo Škwor, včetně těch k vůbec prvnímu turné na Slovensku, kde kapela odehraje v listopadu tohoto roku šest koncertů.
Tina
(Martina )
úterý 19. 9. 2023 08:00
, Martina . 2023. Pocit viny . Vychytané.cz. [Online] 19. 9. 2023. [Citace: 4. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=14304. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pocit-viny-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.073s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.180.174
Serverový čas: pondělí 4. prosince 2023 04:13