Aktuální akce
neděle 25. srpna 2019
PŘES PRSTY
19:30 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
SUNDANCE
23:00 Roxy, Praha
pondělí 26. srpna 2019
ANNA
20:30 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
SUMMER CALLING MONDAY
23:00 Roxy, Praha
úterý 27. srpna 2019
KRVAVÁ NEVĚSTA
18:45 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
TENKRÁT V HOLLYWOODU
20:15 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
Hozier
21:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
Hozier
TUNESDAY
23:00 Roxy, Praha
středa 28. srpna 2019
TRABANTEM TAM A ZASE ZPÁTKY
14:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
ANGRY BIRDS VE FILMU 2
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
URBAN ULTIMATE
23:00 Roxy, Praha
čtvrtek 29. srpna 2019
DEFINITION HOUSE
23:00 Roxy, Praha
pátek 30. srpna 2019
Hrady CZ
12:00 Bezděz, DOKSY
Anna K., Aneta Langerová, Arakain & Lucie Bílá, Dymytry, Harlej, Jelen, Kamil Střihavka & The Leaders!, Kryštof, Marpo & Troublegang, Michal Ambrož & Hudba Praha, Michal Hrůza, Mirai, Mydy Rabycad, No Name, Poletíme?, PSH, Rybičky 48, Sto zvířat, The Agony, Trautenberk, Visací zámek, Wohnout, Elis Mraz, Eliška Buociková
PŘES PRSTY
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
Reklama. Chcete ji také?

NEJVĚTŠÍ RUMOVÝ FESTIVAL V ČESKU ZNOVU ROZTANČÍ ŽLUTÉ LÁZNĚ

Šestý ročník akce Rumfest by Barlife, zábavně vzdělávací oslavy pravého třtinového rumu určené především široké veřejnosti, se uskuteční v sobotu 18. května 2019. Stejně jako předchozí ročník se i ten letošní odehraje v areálu Žlutých lázní.
Přidat na Facebook
Soutěžilo se o 2 volné vstupy na RUMFEST, vyhrává jeden soutěžící. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Návštěvníci se opět mohou těšit na širokou nabídku rumů a koktejlů, jež bude možné ochutnat za speciální festivalové ceny. Již tradiční součástí všech akcí organizovaných časopisem Barlife jsou vzdělávací semináře s předními odborníky, barmany a brand ambasadory. Nejinak tomu bude i tentokrát. A ani letos nebude chybět barmanská soutěž.

Již pošesté se květen ponese ve znamení karibské atmosféry, latinskoamerické hudby a výtečných rumů z celého světa. Ačkoliv je Karibik považován za kolébku rumu, na světě není mnoho zemí, kde by se rum nevyráběl.

Návštěvníci Rumfestu tak budou moci na akci ochutnat 150 druhů rumů, což z něj dělá největší rumový festival v Česku. Rumfest by Barlife ovšem není jen o zábavě a degustacích, ale také o vzdělávání se a nových informacích. Na návštěvníky letos čeká sedm edukativních seminářů, které detailněji představí vybrané rumové značky a jejich historii, ale také dějiny rumu a jeho výrobu v obecné rovině.

Vystoupí například Mario Navarro, Innovation Manager Ron Millonario & Business Development Manager Rum Nation, který se zaměří na svět bílých a tmavých rumů, jejich rozdíly a vysvětlí, proč i ten světlý si zaslouží své místo v srdci každého milovníka rumu. Značku Brugal představí její globální brand ambasador Pavol Kažimir, Benoit Bail pak pohovoří o rumu Depaz a jeho pohnuté historii – původní palírna byla v roce 1902 zničena při výbuchu sopky Mt. Pelée. Součástí programu bude také první oficiální představení značky TiRhum Arranges, likérů na bázi rumu spojených přímo v láhvi s exotickým ovocem. I tuto značku představí její brand ambasadorka, Laura Inguenaud.

Stejně jako loni se i tentokrát v rámci Rumfest by Barlife odehraje finále barmanské soutěže High Five – Flor de Caña Mixtronomy Competition, která vyzývá k uplatnění konceptu mixtronomy, myšlenky snoubení drobných pokrmů s koktejly. Finalisté Tomáš Nejedlý, Ondřej Číhal, Robert Dobrý a Jaroslav Štrunc musí během šesti minut připravit dvě porce svého koktejlu, jehož receptura je inspirována Nikaraguou, a párovaného pokrmu, v němž soutěžící vystihne historii a typické lokální chutě oslavující 30 let od Sametové revoluce. Vítěze čeká týdenní zájezd na Kostariku.

Rumfest by Barlife se uskuteční 18. května 2019 v areálu Žlutých lázní od 13 do 22 hodin. V průběhu odpoledne mohou návštěvníci využít i dalších volnočasových aktivit, které jim Žluté lázně nabízí. Areál se nachází v širším centru Prahy, v Podolí, s dobrou dostupností z centra. Kompletní program seminářů i seznam vystavovatelů a značek najdete na stránkách www.rumfest.cz Vstupenky lze zakoupit na www.rumfest.cz

Zdroj: Soňa Hanušová, Barlife Magazine, Linkman Media s.r.o.
Tina
(Martina )
středa 8. 5. 2019 09:00
, Martina . 2019. NEJVĚTŠÍ RUMOVÝ FESTIVAL V ČESKU ZNOVU ROZTANČÍ ŽLUTÉ LÁZNĚ. Vychytané.cz. [Online] 8. 5. 2019. [Citace: 25. 8. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12994. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/NEJVĚTSÍ-RUMOVÝ-FESTIVAL-V-CESKU-ZNOVU-ROZTANCÍ-ZLUTÉ-LÁZNĚ
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 35.173.234.237
Serverový čas: neděle 25. srpna 2019 22:26