Aktuální akce
pátek 26. dubna 2019
OSTRÝM NOŽOM
17:45 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
Kompakt Extra night
21:00 Roxy, Praha
Michael Mayer, Patrice Bäumel
Walking On Cars
21:00 Rock Café, Praha
Walking On Cars
KOMPAKT EXTRA SPEICHER
23:00 Roxy, Praha
sobota 27. dubna 2019
Busfest 2019
00:00 Roxy, Praha
15. pražský Majáles
15:00 Letiště Letňany, Praha
NIKDY NEODVRACEJ ZRAK
21:30 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
CLIMAX
23:00 Roxy, Praha
neděle 28. dubna 2019
Alice Phoebe Lou
21:00 Futurum Club, Praha
Alice Phoebe Lou
Ewert and The Two Dragons
21:00 Experimentální prostor NoD, Praha 1
Ewert and The Two Dragons
ŘBITOV ZVIŘÁTEK
21:50 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
pondělí 29. dubna 2019
TERORISTKA
17:15 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
The Hunna
21:00 Café V lese, Praha
The Hunna
FREE MONDAYS
23:00 Roxy, Praha
úterý 30. dubna 2019
LA LLORONA: PROKLETÁ ŽENA
19:45 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
All Them Witches
21:00 Rock Café, Praha
All Them Witches
Bobby McFerrin & Gimme 5
21:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
Bobby McFerrin & Gimme 5
IGNITE
23:00 Roxy, Praha
Reklama. Chcete ji také?

V Česku vzniká celovečerní horor DIVOKÝ HON

Snímek inspirovaný středoevropskými mýty z produkce Bioanut producenta Vratislava Šlajera je součástí mezinárodního koprodukčního projektu.
Přidat na Facebook
V produkci Vratislava Šlajera ze společnosti Bionaut vzniká nový celovečerní hraný film Divoký hon, mysteriózní pohádka s prvky hororu. Na spolupráci se sešel výjimečný scenáristický tým v čele s Petrem Koubkem, talentovaným režisérem Pavlem Soukupem a producentem Jakubem Košťálem. Divoký hon je součástí mezinárodního koprodukčního projektu Jinací, jehož další dva snímky vzniknou v Polsku a na Slovensku. Bionaut chce Divokým honem navázat na úspěchy krátké temné pohádky Lesapán stejného autorského týmu a zároveň tak rozvířit zájem o celosvětově populární temný žánr. Snímek Divoký hon, jehož vývoj podpořil Státní fond kinematografie, se odehrává ve středověké vesnici plné démonických masek. V kině bude k vidění v roce 2021.


„Pohádka Lesapán bezpochyby přispěla ke zvednutí zájmu o temný žánr v Čechách a vznikající Divoký hon je tak logickou návazností. Mysteriózní hororový film je inspirovaný středoevropskými mýty, které sleduje očima prokletých bytostí. Svým pojetím nadchne i milovníky temných příběhů s prvky fantasy a tematicky laděných počítačových her,“ říká producent Vratislav Šlajer. Krátký film Lesapán byl nominovaný́ na Cenu Magnesia za nejlepší́ studentský́ film, koupilo ho HBO Europe a byl uveden na více jak 60 festivalech po celém světě̌, kde získal několik ocenění. Nyní je k vidění zdarma na platformě Planet Dark.

Divoký hon, temný hororový snímek o hladovějící vesnici, která obětuje za blahobyt novorozeně nadpřirozeným bytostem, je pro všechny tvůrce celovečerním debutem. Tvůrci věří, že obstojí ve srovnání se zahraniční produkcí. S příchodem bezejmenného kluka začnou ve středověké vesnici těžké časy – vysychá studna a kazí se jídlo. Kluk tvrdí, že právě jeho před patnácti lety vesnice obětovala, ale nebyl tou správnou obětí. Začíná tak napínavé hledání vyvoleného dítěte. Pokud se nenajde, hrozí, že celá vesnice lehne popelem. Lidé si navíc začínají šuškat, že se možná vrací Divoký hon, který do vesnice přinese znovu hlad a zmar. „Jedním z hlavních záměrů vzniku Divokého honu je oživit tradici starých českých legend a pověstí́, tradici erbenovskou, později možná́ i váchalovskou sahající́ až̌ do jisté́ inspirace Ladislavem Klímou,“ říká dramaturg filmu Vojtěch Mašek.

Divoký hon je součástí antologie Jinací zahrnující filmy Vodník a Hejkal, které vznikají v Polsku a na Slovensku. Všichni tvůrci se inspirují středoevropskou historií, lidovou slovesností a folklorem, přičemž každý ze tří filmů vypráví jeden samostatný příběh prokleté bytosti prostřednictvím temné mýtické pohádky. Antologie postupuje proti proudu času napříč staletími, divák se tak ve všech třech filmech v různých historických obdobích seznamuje s démonickými postavami a sleduje příběh jejich očima. Filmaři se rozhodli navázat na mytologii a fantastično snímku Lesapán v rámci půdorysu většího celku. Tak se zrodila myšlenka natočit antologii Jinací složenou z temně hororových pohádek. "Temný a hlavně hororový žánr sice u nás i ve světě zaznamenává comeback, což je vidět jak na návštěvnosti v kinech, tak na obsahu platforem, jako je Netflix nebo Amazon. Českému filmovému prostředí však temná žánrová tvorba chybí," dodává Šlajer, jenž Divoký hon produkuje v rámci specializované sekce své společnosti nazvané Bionaut Dark.

Autorem námětu všech tří filmů je Petr Koubek, dramaturgem Vojtěch Mašek, exekutivním producentem je právě Vratislav Šlajer a producentem Jakub Košťál. V České republice režíruje Divoký hon podle Koubkova scénáře Pavel Soukup, v Polsku Vodníka podle scénáře Mateusze Pacewicze Piotr Zlotorowicz a režie slovenského Hejkala podle scénáře Mira Šifry se ujal Lukáš Hanulák. Do vývoje se z pohledu výtvarného pojetí všech tří filmů zapojují Pavel Soukup a výtvarnice Štěpánka Jislová. Vývoj antologie Jinací probíhá v České republice a je koncipován jako česko-slovensko-polská koprodukce se společnostmi Kosmonaut v Polsku (producent Jan Komasa) a Raketa na Slovensku (producentka Zuzana Mistríková).

Dodala: Martina Chvojka Reková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 4. 4. 2019 12:00
Chovancová, Michaela. 2019. V Česku vzniká celovečerní horor DIVOKÝ HON . Vychytané.cz. [Online] 4. 4. 2019. [Citace: 26. 4. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12935. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/V-Cesku-vznika-celovecerni-horor-DIVOKÝ-HON-
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 34.228.38.35
Serverový čas: pátek 26. dubna 2019 06:52