Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Divoký bluesman Seasick Steve zahraje v březnu poprvé v Praze

Již dvakrát svým strhujícím koncertem okouzlil návštěvníky festivalu Colours of Ostrava, letos dokonce na hlavní scéně.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Seasick Steve
pondělí 25. března 2019 21:00
(konec +- úterý 26. března 2019 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Příští rok v březnu se svérázný americký bluesman Seasick Steve, který často hraje na vlastnoručně vyrobené kytary, představí poprvé v Praze. 25. března v Lucerna Music Baru vystoupí v rámci turné k nejnovější desce nazvané Can U Cook?

Seasickovo vystoupení v televizní show Live On Jools Holland je od prosince 2006 považováno za jeden z nejpozoruhodnějších průlomů v hudební historii: dohrál, v domnění, že ho nikdo neposlouchal, na konci vztekle odhodil kytaru, a než se stačil ráno probudit, byl navždy slavný.



Američan usazený v Norsku v následujících letech vydával platinová alba, dvakrát získal nominaci na Brit Awards, vystupoval v londýnském Wembley nebo na největších světových festivalech jako Glastonbury či Roskilde a spolupracoval s Nickem Cavem a jeho Grindermanem, Jackem Whitem, John Paul Jonesem od Led Zeppelin, country hvězdou Elizabeth Cook nebo skotskou písničkářkou KT Tunstall. A mezi milé okamžiky patří jeho setkání s velšským tygrem Tomem Jonesem.

Seasickovo svérázné dřevní country punk blues nese všechny znaky samouctví. Syrový hlas i prstoklad vždy přizpůsoboval vlastnoručně vyráběným kytarám z krabic od doutníků, plechovek, automobilových poklic nebo násad od krumpáčů; se třemi i jednou strunou. Hraje ale i na běžné kytary, banjo a mistrovsky ovládá slide. Svůj nejslavnější nástroj - The Three-String Trance Wonder - koupil v Mississippi od kamaráda, kterému ve stodole visel jako dekorace. Často ho doprovází švédský bubeník Dan Magnusson.

Vstupenky budou v prodeji od 20. listopadu, 10:00 v sítích GoOut a Ticketportal za 850 Kč na stání a 1 100 Kč VIP na balkon.

Koncert uvádí Colours Selection. Více informací na www.colours.cz

Dodal: Jiří Sedlák
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 23. 11. 2018 11:00
Chovancová, Michaela. 2018. Divoký bluesman Seasick Steve zahraje v březnu poprvé v Praze. Vychytané.cz. [Online] 23. 11. 2018. [Citace: 2. 5. 2025.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12644. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Divoky-bluesman-Seasick-Steve-zahraje-v-breznu-poprve-v-Praze
Reklama. Chcete ji také?
Rozhodně vychytané akce, které byste si neměli nechat ujít..
st 07.05.2025
(Uherské Hradiště, Uherské Hradiště)
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.042s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2025
Vaše IP: 18.219.197.162
Serverový čas: pátek 2. května 2025 03:54