Aktuální akce
neděle 17. února 2019
JAK VYCVIČIT DRAKA 3 - DĚTSKÁ NEDĚLE
14:15 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
ZAZ
20:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
ZAZ
Josin
21:00 Café V lese, Praha
Josin
pondělí 18. února 2019
TOSCA
18:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
ŽENY V BĚHU
19:15 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
FREE MONDAYS
23:00 Roxy, Praha
djs: Michael C, Deffo, Styx
úterý 19. února 2019
ZAZ
20:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
ZAZ
Palaye Royale
21:00 Futurum Club, Praha
Palaye Royale
Tempers
21:00 Café V lese, Praha
Tempers
Tommy Cash
21:00 Roxy, Praha
Tommy Cash
středa 20. února 2019
CULTUREA: CESTUJ JINAK!
18:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
MRAZIVÁ POMSTA - PŘEDPREMIÉRA
20:20 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
Rival Sons
21:00 Roxy, Praha
Rival Sons, The Sleepdogs

Tender
21:00 Café V lese, Praha
Tender
čtvrtek 21. února 2019
Bastille
21:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
Bastille
LANY
21:00 Meet Factory, Praha 5
LANY

Mydy Rabycad vydávají svůj nejbarevnější videoklip

Audiovizuální senzace Ain't No Light si pohrává s vícero smysly
Přidat na Facebook
Silný audiovizuální zážitek, který ve vás přetrvá. Tak by se dal stručně shrnout nový videoklip české elektropopové kapely Mydy Rabycad. Klip k songu Ain’t No Light, který zároveň zahajuje tracklist úspěšné loňské desky M.Y.D.Y., nabízí přehlídku špičkových světelných technologií, pestrobarevných reflektorů, svítících kostýmů nebo černé Ferrari. „Připadali jsme si jako v pohádce,“ líčí zpěvačka Mydy Rabycad Žofie Dařbujánová. Klip je od dnešního dne na http://youtu.be/YsGSVVRd0v4.

Příběh Ain’t No Light teleportuje diváky do atmosférického sci-fi světa plného light designu, který se po tříminutové stopáži jen stěží opouští. Natáčelo se během července v industriálních prostorech holešovické Továrny a na lesní mýtině za Prahou, kontrast dvou míst sehrál klíčovou roli v dějové lince videoklipu – následování světla, které vede ke společnému cíli. „Práce na novém videoklipu byla skvělý zážitek. Nezapomenu na moment, kdy jsme druhý natáčecí den přijeli na plac a tam na nás čekaly miliony světel a desítky techniků i lidí od štábu. S úžasem jsme se sami sebe ptali, jestli jsou tam vážně kvůli nám,“ dodává klávesista a producent Nèro Scartch. Na tvorbě aktuálního videoklipu se podíleli dvorní tvůrci Mydy Rabycad, kteří s kapelou spolupracovali už v minulosti, a to režisér Vladimír Jedlička, kameraman JJ Filip, filmový střihač Tomáš Klímek a postprodukční tým ze studia Spoon.Video dává nahlédnout do snové galaxie, ve které se představivost mísí s realitou a pohrává si se všemi lidskými smysly. Některé scény z Ain’t No Light jsou nasáklé odkazem kultovních sci-fi filmů jako Blade Runner, aniž by se přitom pokoušely cokoliv napodobovat. O silný vizuální aspekt klipu se postaral light designer Mydy Rabycad Tomáš Pejša ve spolupráci s českou firmou ROBE, předním výrobcem nejmodernějších světelných technologií. Světelná podívaná si sedla na míru s glamovou estetikou Mydy Rabycad i žánrově eklektickou písní stojící na roztančených analogových syntezátorech. „Vrcholem celého natáčení se pro mě stala jedna z kompozic. Na paloučku uprostřed lesa, kde se odehrává závěrečná scéna, jsme z ledkových trubek postavili obří oheň. To byl opravdový klenot, působil neuvěřitelně magicky,“ vzpomíná extravagantní Žofie Dařbujánová. Rudovlasá zpěvačka si v klipu střihla hlavní roli, ve které se projíždí černým Ferrari nebo brouzdá dystopickým světem Ain’t No Light. Doplňují ji přitom profesionální tanečníci z DiVize Teamu a celá sestava Mydy Rabycad – klávesista Nèro Scartch, multiinstrumentalista Mikuláš Pejcha a baskytarista Honza Drábek, ale také stálí hosté kapely, tedy kytarista Ondřej Slánský i bubeník a producent Tomáš Konůpka.

Žánrově neuchopitelná čtyřčlenná skupina v současnosti objíždí Českou republiku s intimním klubovým turné What is Mydy Rabycad?, v rámci kterého vystoupí také 30. října v pražském Lucerna Music Baru. „Je super, že když už se hudebník nabaží letních festivalů, přijde čas na kluby, a naopak. Je to úplně akurátně rozložené. Tahle klubová tour nás moc baví a těšíme se na další šťastné tváře, které potkáme,“ doplňuje Nèro Scartch. Své výstřední barevné kostýmy a svěží elektronickou tvorbu s prvky popu, elektroswingu nebo sedmdesátkového disca každopádně Mydy Rabycad během aktuální koncertní šňůry představí kromě českých, moravských a slezských klubů také v Bratislavě nebo švýcarském Schnauzugu.

Mydy Rabycad stihli za svou šestiletou existenci vystoupit v 19 zemích v čele s USA, Jižní Koreou, Tureckem, Kanadou a Egyptem nebo na pódiích předních světových festivalů včetně Glastonbury. „Často dostávám otázku, jaké to je hrát pro tak odlišné publikum. A to je na tom to nejlepší, lidi se v ničem neliší. Baví se stejně, oblíkají se stejně, tancují stejně. Je krásné pozorovat, jak mezi námi opravdu neexistují žádné rozdíly, kéž by to viděl každý,“ říká Dařbujánová o nedávném koncertu v egyptské Káhiře. Turné What is Mydy Rabycad? vyvrcholí v březnu 2019 a na většině jeho zastávek vystoupí v roli předskokanů energická dvojice Noisy Pots.Více informací:

www.mydyrabycad.cz

www.facebook.com/MydyRabycad

http://instagram.com/mydyrabycad
http://youtube.com/mydyrabycad

http://twitter.com/mydy_rabycad

“What is Mydy Rabycad? Tour”

2018
05. 10. Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
26. 10. Žlutý Pes, Pardubice
30. 10. Lucerna Music Bar, Praha
03. 11. Buena Vista Club, Plzeň
10. 11. Klub Labe, Hořovice
16. 11. Vonwillerova Továrna, Žamberk
17. 11. M-Klub, Vysoké Mýto
24. 11. Schnauzug, Switzerland
28. 11. Metro Klub, Brno
30. 11. Zkušebna, Vroutek u Podbořan
05. 12. Atelier Babylon, Bratislava

2019
22. 02. Roxy Club, Třebíč
01. 03. K2, České Budějovice
09. 03. M-Club Valašské Meziříčí
29. 03. La Fabrique, Hradec Králové

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 10. 10. 2018 14:00
Chovancová, Michaela. 2018. Mydy Rabycad vydávají svůj nejbarevnější videoklip. Vychytané.cz. [Online] 10. 10. 2018. [Citace: 17. 2. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12551. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mydy-Rabycad-vydavaji-svuj-nejbarevnejsi-videoklip
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 18.212.222.217
Serverový čas: neděle 17. února 2019 17:06