Aurora čtvrtek 17. ledna 2019 19:00 (konec +- čtvrtek 17. ledna 2019 23:00) Forum Karlín Praha 8 - Karlín (CZ)
Svou první desku vydala, když jí bylo devatenáct let. Teď, o tři roky později, chystá její pokračování. Aurora je norské zjevení, které uchvátilo svět svou čistotou, upřímností a krásným hlasem. Do Prahy přijede vůbec poprvé, aby představila chystanou dvojdesku desku Infections Of A Different Kind. Vstupenky (695 Kč) na koncert budou k dostání od 26. července na stránkách fource.cz nebo v sítích GoOut a Ticketmaster.
Debut All My Demons Greeing Me as a Friend s úvodním hitem Runaway se hned po vydání vyšplhal na vrchol norské hitparády a do dnešního dne posbíral více než 200 milionů streamů. V Bergenu usazená zpěvačka, písničkářka a válečnice se neustále posouvá kupředu a své chystané album komentuje následovně: "Teprve teď chápu sebe sama lépe než kdy dřív a konečně vím, co chci sdělit ostatním. Nová deska bude o všech našich podobách lidství. Bude o tom, jak ubližujeme ostatním i o tom, jak je milujeme, o našich krásách i špatnostech." Vydání první části je naplánováno na 14. prosince a druhé půlky bychom se měli dočkat začátkem následujícího roku.
"Když zpívám, tak se cítím jako portál. Nejsem sama sebou a zároveň se nestávám nikým jiným. Jsem jenom hlasem. Je to krásný pocit, protože jsou i horší věcí, kterými se člověk může stát," říká Aurora o přístupu k sobě samé. Novou desku nahrávala v pohádkovém studiu uprostřed ničeho na jednom francouzském zámku za pomoci britské dvojice MyRiot (London Grammar, Birdy) a rostoucího norského talentu Askjella. Velkou roli v produkci hrála i sama Aurora.
Její nové skladby krouží kolem osobních i politických témat, přes rozchody a smrt, po feminismus i životní prostředí: "Svět se stal chaotickým místem k životu, což není jenom špatné. Takhle chaos můžeme ochutnat a pochopit jej pro naše vlastní dobro." Změna je patrná už z prvního singlu Queendom, ve kterém se autorka vztahuje k hnutí Time’s Up a volá nejenom po ženské pospolitosti, ale po světě, ve kterém všichni bojují za práva všech. Klip ke skladbě se navíc natáčel v Praze, mezi lokacemi se nacházel areál Pragovky či Bránický pivovar.
, Martina . 2018. Kouzelná Aurora poprvé v Praze. Vychytané.cz. [Online] 26. 7. 2018. [Citace: 18. 6. 2025.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=12411. ISSN 1802-2677. link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kouzelna-Aurora-poprve-v-Praze